{Disainisahtel} 13,2 inspiratsiooniallikat loovhingele

Tagasi Kaupo Kalda Kirjutas: Kaupo Kalda 09.detsember 2010

Disainisahtel Inspiratsiooni puudumine on kõige loovjama lähtepunktiks. Reklaamimaailmas on selleks aeg-ajalt ka "hullunud" klient, kes oma isiklikku arvamust peale surub. No offence. Igal juhul on hea teada, kus on latt, millised on trendid, mida maailmas tehakse. Selleks kogusin kokku saidid, mida meie kutid siin majas rohkem või vähem jälgivad. 

logopond.com

Sellele saidile rivistatakse üles peamiselt logosid ja muud korporatiivgraafikat. Miinuseks asjaolu, et sisuliselt puudub struktuur, teemajaotused, asjad on lihtsalt ajaliselt lisanduvas järjekorras.

Logopond

thefwa.com

TheFWA toob välja iga päev ühe vinge veebisaidi, see on omaette auhind. Tegemist peamiselt kampaanialehtede, toote- ja brändisaitidega, tihti flash-lehtedega. Leia avalehelt paremalt nupuke "More", sealt avaneb ülevaatlikum pilt. 

TheFWA

siteinspire.net

Sinna on koondatud hulk kauneid veebilehti, kenasti märksõnadega ja puha. Palju korporatiivi ja minimalismi, väga hea inspiratsiooniallikas, nagu nimigi ütleb. Üks lemmiklehti.

Siteinspire

sortfolio.com

Huvitav sait, kuhu veebiagentuurid ja freelancer-disainerid laevad oma näidistöid üles, määrates ära ka hinnastuse suurusjärgud. Peamiselt paistavad silma USA ja UK tegelased. Hinnatasemed paistavad realistlikud ehk seal pole "100-taala-mehed" koos. Tõsi, hinda mõjutavad tihti suuresti "köögipoole" lahendused ehk taustal jooksvad tarkvararakendused, mis võibolla alati lõppkasutajale näha polegi või kui on, ei pruugi nende töömaht olla peale vaadates reaalselt hinnatav.

Sortfolio

coolhunting.com

See sait ei keskendu veebile, vaid otsib inspiratsiooni laiemalt. Disain, kunst, mood, fotograafia jms. 

Cool Hunting

behance.net

Tuntud koht, kus loovinimesed, peamiselt disainerid, esitavad oma portfoliot. Ka paljud meile kandideerivad oma tööde näidiseid saatvad disainerid esitavad töid selle saidi kaudu.

Behance Network

webcreme.com

Siia püütakse koondada kõige kaunimad ja loovamad veebilahendused, veebidisaini koorekiht.

web creme

rekaksois.com

Soome veebifirmade ja disainerite tööde esitlemise ning suhtlemise koht. Leia esilehel "Liukuhihna", selle alla laetakse töid. Hyvä juttu!

Rekaksois

deviantart.com

Sarnane behance.net saidile, kus loovinimesed esitlevad oma loomingut. Kunst, fotograafia, disain. Sait ise on kergelt väsinud olemisega, vana hiilgus on kadumas.

deviantART

adforum.com

Kõik reklaamist – tele, print, digimeedia, kõik kõik kõik. Info, huvitavad tööd jne. Sait ise on paras vanakool.

adforum

bannerblog.com.au

Nimi ehk tiba reedab ka – tegu lahedaid bännerlahendusi tutvustava saidiga. Sait on kasutatavuselt kahjuks üsna ebamugav. Vali vasakult sind huvitav kategooria ja otsi. Tööd on lahedad, vaadake või seda, kui interaktiivne üks bänner olla võib. On ikka tiba vahet, kas vilgub üks kole gif või paned inimese endaga pikalt aega veetma, mäletama.

bannerblog

patterntap.com

Detailid. Vahest jookseb juhe kokku, vahest langetakse lihtsalt liiga stamtpidesse. Võid sõna "vahest" asendada ka sõnaga "tihti". Pattern Tap lehel saad kategooriates vaadata ilusaid tükikesi – footerid, headerid, vormid, nupud, navigatsioonid jne ning kenasti areneda.

Pattern Tap

facebook.com/veebiklubi

Last but not least – Veebiklubi Facebookis koondab enda alla suuremaid Eesti veebiarendajaid, kes muuhulgas esitlevad seal oma töid. Alternatiiviks vana hea pixel.ee, millest on õnneks tulemas uus ja puhastav versioon. Loodetavasti saab alla ka uus lahe Eestimaal loodud innovaatiline defol.io, täna seal suurt midagi kahjuks veel ei toimu.

Veebiklubi

Kui meeldis, klikka ikka allpool "Meeldib"! :)