Blog

Kirjutame veebiteemadest, turundusest, tehnoloogiast.

Widget

Kaupo KaldaKaupo Kalda

Kirjutas

Kaupo on OKIA asutaja (1996) ja üks Eesti kogenumaid veebi-professionaale. Tema igapäevane töö on aidata kliendil leida sobiv idee. Ta on osalenud mitmete (ka rahvusvaheliste) erialakonkursside zhüriis ning kuulub Art Directors Club of Estonia ridadesse. Lisaks veab ta Eesti loetuimat turundus- ja veebiarendusblogi ning Facebooki lehte - meie enda omi. Kaupo on Veebiklubi, Metrix.ee ja Help.ee asutaja, vabal ajal armastab reisimist ja drooniga pilditegemist. Loe ka Best Marketingi persooniintervjuud.

23. mai 2011

5 min koolitus: kuidas teha video otseülekannet oma veebi?

Täna kirjutas meile üks blogilugeja ning küsis: kuidas teha videootseülekannet oma veebilehele? See on väga lihtne, selleks on olemas lihtsad tasuta teenused, nii veebi jaoks (embed kood, sarnaselt Youtube lisamisega oma veebi), aga ka näiteks võimalus teha ülekannet otse Facebook'i.

Kui sa oled korra selle skeemi läbi mänginud, läheb sul edaspidi 1-2 minutit ülekande alustamiseks. Muidugi on vaja arvutit ja veebikaamerat või mõnda mobiilset seadet (iPhone, Android-telefon vms)

  1. Mine ühele maailma populaarseimale teenusele www.ustream.tv (alternatiiv näiteks Livestream)
  2. Loo paremalt üleval konto ja logi sisse.
  3. Klikka paremalt ülevalt suurt kollast nuppu Go Live!
  4. Selle peale küsitakse, kas oled nõus, et Flash kasutab su arvuti kaamerat. Jah.
  5. Avaneb aken (vt pilti allpool), kus peaksid hetke pärast oma kaamera pilti nägema. Et alustada ülekannet, kliki punast nuppu "START BROADCAST". Ja oledki "on air".
  6. Kodulehele video lisamiseks kliki selles samas aknas üleval vasakul oma nimele, avanevas aknas (selle urli võid saata ka neile, keda soovid otse ustream.com lehele oma videot vaatama kutsuda, a la http://www.ustream.tv/channel/kaups) näed taas oma videot ning selle all nuppu "Embed". Sealt saadki koodi, mis tuleks sisestada oma kodulehele, sarnaselt, nagu lisad näiteks Youtube videosid. Näiteks WordPressi jaoks on ka vastavaid pluginaid, mis seda kohta lihtsustavad.
  7. Kui soovid otseülekannet teha otse Facebooki fännilehele, siis ustream.com avas hiljuti tasuta aplikatsiooni selle jaoks.
  8. Kui soovid ülekannet teha iPhone, Androidi või mõne muu vahendiga, siis selleks on valik suur.

Seal on funktsionaalsust muidugi veel. Tasulise konto eelis on muuhulgas see, et sinu videoaknas ei kuvata reklaame. Aga uuri juba ise lähemalt kui huvi tõsisem.

Sinu kui ülekandetegija vaade:

Avalik live-video vaade ustream.com serveris

iPhone rakendus

Live-video vaade kodulehel (üks juhuslik looduskanal, iseasi kas see lugemise hetkel toimib)


Live video for mobile from Ustream

Meeldib?