Blog

Kirjutame veebiteemadest, turundusest, tehnoloogiast.

Widget

Kaupo KaldaKaupo Kalda

Kirjutas

Kaupo on OKIA asutaja (1996) ja üks Eesti kogenumaid veebi-professionaale. Tema igapäevane töö on aidata kliendil leida sobiv idee. Ta on osalenud mitmete (ka rahvusvaheliste) erialakonkursside zhüriis ning kuulub Art Directors Club of Estonia ridadesse. Lisaks veab ta Eesti loetuimat turundus- ja veebiarendusblogi ning Facebooki lehte - meie enda omi. Kaupo on Veebiklubi, Metrix.ee ja Help.ee asutaja, vabal ajal armastab reisimist ja drooniga pilditegemist. Loe ka Best Marketingi persooniintervjuud.

14. mai 2009

Metrix Reloaded! Alustas metrix.station.ee statistikakataloog

Oli 2007 aasta algus kui tehnokratt Peeter Marvet käivitas tänuväärse teenuse Metrix.ee. See oli leht kus kuvati Google Analytics andmete baasil sadade Eesti veebisaitide statistikat. Tasuta alternatiiv tnsmetrix.emor.ee lahendusele. Asi jäi 2008 lõpupoole soiku mitmel põhjusel, neist peamine oli, et Google Analyticsil puudus API (Application programming interface) ning andmete pärimine oli pehmelt öeldes keeruline.

Nüüd on API olemas, pead panid kokku Peeter Marvet, Toomas Toots (Freqmedia, kood) ja Kaupo Kalda (OKIA, disain, kasutajaliides ja funktsionaalsus) ning tulemuseks valmis umbes 1 nädalaga uus ja funktsionaalsem, 100% TASUTA Metrix:

metrix.ee

Uuendustest:

  • 100% uus kasutajaliides ja kood
  • nähtaval rohkem andmeid (külastajaid Eestist ja põrkemäär ehk Bounce Rate)
  • põnev tehniline üldstatistika (otsingumootorid, brauserid, erkaaniresolutsioonid, op.süsteemid jms) mis on esmakordne võimalus saada arvestatavat avalikku veebistatistikat Eesti kohta
  • internetiturunduse blogid Metrixis

Tasuta METRIX.station.ee statistikakataloogiga liitumine on imelihtne: loe siit juhendit.
Kõik on oodatud diskussioonile, et koguda ideid ja mõtteid arendamiseks. Saidinimede otsing tuleb, olgu ette öeldud :)
Twitteris
kasuta märksõna #metrixee


Meeldib?